Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia

Wydarzenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zawody budowlane na pierwszym planie

2018-10-21

26 września w Kielcach odbyła się konferencja zorganizowana przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pana Kazimierza Mądzika, dotycząca rozwoju szkolnictwa zawodowego, a w szczególności branży budowlanej, która w ostatnim czasie przeżywa wyjątkowy deficyt kadrowy. W konferencji wzięli udział przedstawiciele firm budowlanych i szkół ponadgimnazjalnych o tym profilu z województwa świętokrzyskiego. Najlepsze placówki zostały zaproszone przez Kuratorium Oświaty w Kielcach do bliższej współpracy w zakresie wzmacniania roli pracodawców w przygotowaniu zawodowym uczniów. Wśród wyróżnionych placówek znalazła się nasza szkoła. Pan Dyrektor Jacek Farys podpisał trójstronne porozumienie o współpracy z firmą Nieruchomości* R. Grzyb 1991 sp. z o.o.  oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.  Intencją zawartego porozumienia jest rozwój szkolnictwa zawodowego w zakresie bliższego powiązania kształcenia teoretycznego z praktyczną nauką zawodu. Jako liderzy w powiecie i województwie dajemy przykład dobrych praktyk w organizacji praktycznej nauki zawodu na najwyższym poziomie. /UJ

Czytaj więcej o: Zawody budowlane na pierwszym planie

Wyróżnienia

2018-03-23

 Technicy organizacji reklamy trzeci w województwie!

Dnia 22 marca 2018 roku rozstrzygnięty został konkurs filmowy „Mój zawód – moja przyszłość", którego jak co roku organizatorem było Kuratorium w Kielcach we współpracy z TVP3, Targami Kielce, PFRON oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice". Do konkursu przystąpiło 71 uczniów z 31 szkół gimnazjalnych jak ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego nadsyłając 41 filmów. Z 19 zaproponowanych zawodów uczestnicy wybrali 10. Celem konkursu było:

- promocja i przybliżenie specyfiki kształcenia oraz wykonywania pracy w wybranych zawodach,
- upowszechnienie informacji na temat wybranych zawodów szkolnictwa zawodowego, 
- zachęcenie dzieci i młodzieży szkół do wyboru edukacji w szkołach zawodowych, 
- stworzenie oryginalnych projektów prac promujących ciekawe zawody, 
- rozbudzanie kreatywności wśród młodzieży, 
- doskonalenie praktycznych umiejętności posługiwania się nowoczesnymi instrumentami promocji.
Małgosia Podczasi i Damian Czerwiński z klasy II technik organizacji reklamy dumnie reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystej gali rozdania nagród, która odbyła się na „Targach Kielce" ponieważ deklasując kilkudziesięciu uczestników konkursu dostali się do ścisłej czołówki. Komisja Konkursowa powołana przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty postanowiła przyznać im III miejsce za krótki film pt. „zbuduj swoją przyszłość", w którym uwzględnili specyfikę zawodu technik budownictwa.

Praca i zaangażowanie naszych uczniów w telewizji szkolnej CZYLI.TV zostało docenione przez wręczenie pamiątkowych dyplomów. Młodzi adepci sztuki telewizyjnej dostali także cenne nagrody rzeczowe wręczone przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty (chyba). Na koniec naszą szkołę czekało kolejne wyróżnienie, po pamiątkowym zdjęciu z wszystkimi uczestnikami, jako jedyni zostaliśmy wybrani do udzielenia wywiadu dla telewizji TVP3. To był dzień pełen wrażeń, który na pewno pozostanie w pamięci Małgosi i Damiana jak i opiekuna grupy – Pana Krzysztofa Hoyera

 

“Budowlanka” Wiarygodną Szkołą

Uruchomiona została kolejna edycja programu Wiarygodna Szkoła. 

Po rekrutacji placówek, Ogólnopolskie Wyróżnienie otrzymało Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Program Wiarygodna Szkoła stanowi ranking najlepszych placówek w całej Polsce. Nadany Certyfikat jest gwarantem spełniania przez placówkę wysokich standardów edukacyjnych. Wyróżniona placówka, dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, posiada ciekawą bazę i zapewnia młodzieży bezpieczeństwo. Celem programu jest stworzenie społeczności placówek spełniających najwyższe standardy edukacyjne i dydaktyczne. Program powstał z inicjatywy dyrektorów szkół i przedszkoli, stanowi podpowiedź dla rodziców i uczniów podczas wyboru odpowiedniej placówki. Certyfikat Wiarygodności jest potwierdzeniem wysokiego poziomu i skutecznego zarządzania placówką.

1317

Źródło: https://ostrowiecka.pl/2018/03/09/budowlanka-wiarygodna-szkola/ 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:ZSnr2
Data utworzenia:2018-03-13
Data publikacji:2018-03-13
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:612

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-03-14 17:38:18AdministratorEdycjaWydarzenia